fbpx

ALTERNATĪVĀ REALITĀTE

NVO • Sociālie un kultūras projekti • Brīvprātīgā darba centrs

TolerArt.com: pievienojies jaunai web-platformai pret ksenofobiju!

Erasmus + nekad apstājas. Iedvesmojoties no ikdienas problēmām mūsu sabiedrībā un mūsu jaunatnes vidū, vēl viens Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts ir realizēts Pafā, Kiprā.

Galvenā ideja šai neticami noderīgai jauniešu apmaiņai, iespējams, ir aktuālākā sociālā problēma mūsdienās – ksenofobija. Šis projekts tika organizēts Kiprā no 31.08.2019 līdz 09.09.2019., kura laikā dalībnieki no sešām dažādām valstīm (Kipra, Maķedonija, Latvija, Itālija, Francija un Rumānija) bija vienoti, ar vienu galveno mērķi – lai palīdzētu pasaulei, vienreiz un uz visiem laikiem, pārvarēt ksenofobiju katrā sabiedrībā.

Katru dienu vairākas aktivitātes notika Jaunatnes Informācijas centrā Pafā, kurā visiem dalībniekiem bija iespēja izteikt sevi visos iespējamos veidos. Ar šo brīvību, viņiem izdevās izveidot savu māklslas veidu ar spēcīgu vēstījumu.

“Ar vārdiem, gleznām, fotogrāfijām un dziesmām, mēs centāmies paskaidrot, cik briesmīgi un bezjēdzīgi, ka ksenofobija eksistē mūsu sabiedrībā un kā mēs varam to mainīt. Un rezultātā mums izdevās izveidot mājas lapu un Tumbrl blogu, veltītus šīm problēmām. Jūs varat viegli tos atrast ar nosaukumu TolerArt.com, un jūs varat baudīt visas skaistas lietas, kas ir tapušas tikai 10 dienās.
Kopā mēs varam pārspēt jebkuru fobiju, un smagi strādā, un nesaistītajam mēs varam mainīt pasauli uz labāku,” – teica Stefanija Ristova no Maķedonijas, aktīva projekta dalībniece un topošā rakstniece.

“Šajā kultūras apmaiņā 36 jaunieši no 6 dažādām valstīm tikās Kiprā, lai cīnītos pret rasismu un ksenofobiju. Nepazīstot viens otru, un neprotot sadarboties, ko mēs varējām panakt, jūs varat vaicāt?
Mēs, radoši domājot, centāmies visu izteikt mākslas formā. Katrs mākslinieks izdarīja to, ko viņš varētu darīt vislabāk, un tie, kuri domāja, ka nevarētu neko radītt, atklāja, ka ikviens var būt mākslinieks un to, ka viss var būt mākslas formā. Jūs vienkārši nosūties sabiedrībai savu vēstījumu un cīnaties par to, kam ticat.
Mēs veidojām savus mākslas darbus, lai nostiprinātu mūsu viedokli un dalītos ar citiem, kā ari iedvesmot citus dalīties savās domās..” teica Lorenco Gualano, dalībnieks no Itālijas.

Projekts “Net Art for Tolerance” man bija ļoti noderīgs, jo tas ļāva man caur mākslu iegūt pārliecību par sevi, māksla ir viena no manām aizraušanām, un es ar prieku dalījos tajā. Es mīlu saliedētību un mīlestību, ko šis projekts radījis. Un es esmu pateicīga cilvēkiem, kuri padarīja šo projektu par iespējamu. Tā ir pieredze, ko vēlos atkārtot. ❤️” – teica Jade Gattoni no Francijas, Erasmus + programmas dalībniece.

“Dalībnieku labā griba “Net Art for Tolerance” “rezultātā tika izveidota vietne “TolerArt” uz divām platformām – WordPress un Tumblr. Abas vietnes jau demonstrē dažu dalībnieku mākslas darbus – gan gleznas, gan video, gan rakstiskas ziņas – tas viss veicina toleranci un pauž mūsu vēstījumu par to, ka “atšķirīgs” nebūt nenozīmē “slikts” vai “bīstams”.

www.tolerart.com
Projekts Net Art for Tolerance tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Discover more from ALTERNATĪVĀ REALITĀTE

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading