fbpx

ALTERNATIVE REALITY

NGO • Social and culture projects • Volunteering center

CountOfMayESCESSolidaritatesKorpussJSPAvolunteers

FESTIVĀLS, KAS VIENO LAIKMETUS, KULTŪRAS UN CILVĒKUS

21. un 22. maijā Rīgas Vērmanes parkā notiks svētki visai ģimenei – ikgadējs multikulturu festivāls “Maija grāfa svētki 2022”. Šie ir svētki, kas apvieno viduslaiku atmosfēru, vēsturi, kultūru un kreativitāti. Festivāla mērķis – vienot dažādus laikmetus, kultūras un cilvekus.

Maija grāfa svētki Latvijā atnāca viduslaikos no Vācijas, Skandināvijas, Gotlandes un Anglijas, kur tie no seniem laikiem tika svinēti kā pavasara svētki. Maija grāfs, kurš simbolizēja pavasari, ar lielu svītu ieradās pilsētās un ciemos. 

Šodien Maija Grafa svētki attīstas kopā ar mīļoto Rīgu. Šis ir unikāls Rīgas pavasara karnevāls,  kas saliedē un vieno cilvēkus balstoties uz kopīgām vērtībām: cieņa, radošums, kultūra, kreativitāte, meistarība. 

Tieši tādēļ šī gada festivāla tēma ir “Rīga – Meistaru pilsēta”

Festivālā jūs sagaidīs dažādas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem: tērpu konkurss, dažādu žanru un kultūru mākslinieku, mūziķu un dejotāju priekšnesumi, viduslaiku atrakcijas, bruņinieku cīņu paraugdemonstrējumi un turnīri, kvestu spēle, radošās darbnīcas un meistarklases , viduslaiku gadatirgus, kā arī uguns un LED-gaismu šovi.  Aktivitātes un spēles festivālam gatavo un vada brīvprātīgie jaunieši no Latvijas, Turcijas, Grieķijas, Īrijas, Ungārijas, Ukrainas un Polijas, kuri kopā palīdz mums īstenot šo pasākumu un dāvāt to Rīgas iedzīvotājiem un viesiem.

2022.gadā mēs fokusējamies uz dažādu kultūru un radošuma veidu prezentēšanu, kas veicina cilvēku saliedēšanu uz kultūras un radošuma pamata un parāda cik lieliski talantu meistari ir Rīgā un Latvijā.
Ar visām mūsu atšķirībām mēs spējam atrast kopīgas vērtības. Dažādas kultūras, dotības un meistarība palidz mums attīstīties garīgi un emocionāli.
Mēs fokusējamies arī uz festivāla vesēlīgo aspektu – svētki brīvā dabā pozitīvā gaisotnē ir radīti cilvēku psihoemocionalās spriedzes mazināšanai, kas ir tik ļoti nepiciešams mums visiem šajā stresu pilnā dzīvē. 
Aicinām ari jūs pievienoties mūsu pasākumam ar mīlestību un pozitīvu 
– un radīt svētkus gan sev, gan citiem!

Ieeja brīva un bez ierobežojumiem

Vairāk info: http://www.maijagrafs.lv/

“Līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai autora uzskatus un ne vienmēr Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras uzskatus, kas neuzņemas nekādu atbildību par tajā ietvertās informācijas izmantošanu.

%d bloggers like this: