fbpx

Dzimumu līdztiesība – ko mums tā nozimē?

Kultūras biedrības “Alternatīvā Realitāte” jauniesi kopā ar jauniešiem no Kipras un Ukrainas komandām ir uzsākuši Jaunatnes līdzdarbības projektu “You are not alone”, kas skar tādu nopietnu problēmu sabiedrība, kā vardarbību ģimenē.

Vardarbība ģimenē ir viens no nopietnākajiem un izplatītākajiem vardarbības veidiem pret sievietēm. Tā pastāv visās ES dalībvalstis un notiek visos sabiedrības līmeņos. Vardarbību ģimenē visbiežāk izdara vīrieši pret bijušajiem vai esošajiem intīmajiem partneriem, lai gan ir atzīts, ka vardarbību izdara arī sievietes un tā notiek arī viendzimuma attiecībās. Dzimumu konflikti un vardarbība ģimenē, īpaši aizskarot sieviešu tiesības, sakņojas ne tikai cilvēku prātos, bet arī sabiedrības tradīcijās.
Tas ir cilvēktiesību pārkāpums un galvenais šķērslis sieviešu un vīriešu nevienlīdzības pārvarēšanai. Neskatoties uz pozitīvo tiesību, politikas un prakses attīstību, tas joprojām notiek katrā Eiropas Savienības dalībvalstī visos sabiedrības līmeņos.
Vardarbība tiek izmantota, lai īstenotu varu un kontrolētu citu personu. Vardarbība ģimenē parasti ietver vardarbību un abjūzu, piemēram, fiziska, psiholoģiska vai seksuāla vardarbība. Šāda veida vardarbīgu uzvedību nekad nevar uzskatīt par
virkni nesaistītu notikumu jo faktiska fiziska vardarbība bieži vien ir mēnešiem vai gadiem ilgas iebiedēšanas un kontroles rezultāts.

Š.g. 17.martā latvijas komandas jaunieši organizēja pirmo pasākumu par šo tēmu un aicina piebiedroties šīs tēmas apspriešanai jauniesus no 13 lidz 30 gadiem.

Pirmajs pasākums – apaļais galds ar ekspertiem par dzimumu lidztiesību ir izraisījis karstas diskusijas un viedokļu atšķirību par to, kas ir vardarbība ģimene un kādām tiesībām ir jābūt līdzvērtīgām. Mēs apspriedam situāciju ar vardarbību ģimenē Lavija, Kiprā un Ukrainā.

Ņemot vērā briesmīgus apstākļus un karu Ukrainā mēs šobrīd ļoti uztraucamies par mūsu Ukrainas komandas drošību un cenšamies vinus atbalstīt. Ticam, ka drīz viņi būs drošībā un spēs pievienoties mums pilnvērtīgi, bet pašlaik centīsimies sniegt viņiem visu iespējamo atbalstu un stneot projekta aktivitātes Lavijā un Kiprā.

Līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī  publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu
%d bloggers like this: