fbpx

ALTERNATIVE REALITY

NGO • Social and culture projects • Volunteering center

Circus PedagogyJSPA

Let the circus in your life!

Kas ir cirks un cirka nodarbības? Kā tas noderēs dzīvē, ja cilvēks nemaz negrasās kļūt par akrobātu, klaunu, žonglieri vai cirka direktoru?
Bet vai jūs zinājāt, ka, žonglējot, jūs palielināsiet koncentrēšanās spējas, savukārt, veicot akrobātikas nodarbības, jūs palielināsiet savu izturību un dinamismu, tēlojot klaunu – iemācīsities improvizēt, brīvi runāt auditorijas priekšā, nebaidīties no publiskas uzstāšanās, nebaidīties būt smieklīgi un neveikli? Un cirka direktoram, tāpat kā jebkuram citam līderim, ir jāzina viss par grupas dinamiku, komunikāciju ar komandu, jāprot uzmundrināt un motivēt savus cilvēkus, analizēt situāciju un pieņemt lēmumus. Visas šīs zināšanas kopumā var palīdzēt jums kļūt par brīvāku, pašpārliecinātāku un veiksmīgāku profesionāli savā jomā un palīdzēt mācīt citus.


Kur tad var iegūt šādas zināšanas? Kā to visu viegli un ar interesi iemācīties draudzīgā dažādu valstu cilvēku kompānijā?
Dažādas valstis – jūs jautājat? Kā tad sarunāties ar viņiem? Jūs sazināsieties angļu valodā, un iegūsiet zināšanas angļu valodā. Tātad tas ir papildu bonuss – tieša saziņa angļu valodā ar draudzīgiem un entuziastiskiem cilvēkiem. Dažreiz šādā projektā draudzība tiek dibināta uz gadiem, un bieži vien – kopīgi projekti, kas var pagriezt jūsu dzīvi pilnīgi negaidītos virzienos un izvirzīt jaunus aizraujošus mērķus.
Viss ir iespējams, piedaloties Erasmus + programmā, kas ir ES visefektīvākā un populārākā jauniešu neformālās izglītības programma.
Un projektam “Cirka pedagoģija jaunatnes darbam”, kas notika Rīgā 2021. gada maijā, neskatoties uz pandēmiju, izdevās apvienot entuziastiskus cilvēkus no Francijas, Latvijas, Ziemeļmaķedonijas, Kipras, Polijas un Ungārijas, dot viņiem jaunas zināšanas cirka pedagoģijā un palīdzēt viņiem efektīvāk un interesantāk darboties ar jauniešiem viņu reģionos.
Cirks ir vesela dzīve, un pat ja jūs neesat akrobāts, klauns vai žongliers, vienmēr var izmantot iegūtās prasmes un zināšanas jomā, kas jūs interesē un kas piepilda jūsu dzīvi ar prieku un jēgu.

Projekts “Cirkus Pedagogy for Youthwork” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
%d