Neskatoties uz pandēmijas ierobežojumiem, Rīgā aizvadīti Maija grāfa svētki 2021

Rīgas Bastejkalnā 3.jūlijā norisinājās ikgadējs festivāls “Maija grāfa svētki 2021”. Brīdī, kad ierobežojumu un aizliegumu dēļ tiek atcelti vairāki kultūras pasākumi, šis festivāls patīkami pārsteidza savus pielūdzējus un fanus. Galīgs saskanojums – atļauja publiskā pasākuma rīkošanai tika saņemts no Rīgas Domes tikai dienu pirms festivāla. Saglabājot visus karnevāla pamatelementus, organizātoriem izdevās minimizēt ciešo kontaktu starp cilvēkiem, un svētki notika atbilstoši stingrām SPKC prasībām. 

Lai svētki būtu maksimāli aizraujosi un iekļaujoši, brīvprātīgo organizātoru komanda izstrādāja speciālu piedzīvojumu spēli, ko ar aplikācijas ActionBound palīdzību varēja iziet ikviens pasākuma apmeklētājs. Ar šīs spēles palīdzību šogad notika Maija grāfa un Maija Grāfienes demokrātiskā izvēle. Spēles dalībnieki veiksmīgi paveica 13 izaicinājumus un nodemonstrēja savas labakās īpašības. Piedzīvojumu spēles uzvarētāji kļuva par Maija Grāfa un Grāfienes titulu ieguvējiem.

Festivāla viesi pārsteidza ar saviem krāšņajiem tēliem un tērpiem, kuri bija tapuši vairāku mēnešu garumā un tika gatavoti tieši šim pasākumam. Apmeklētajiem bija iespēja pastaigāties pa Bastejkalna parku, piedalīties daudzveidīgajās aktivitātēs un izjust pasākuma atmosfēru. 

Pēdējo deviņu gadu garumā Eiropas Savienībā šo seno Rīgas kultūras tradīciju atbalsta un realizē starptautiska sabiedriskā organizācija “Kultūras biedrība “Alternatīvā Realitāte”. Kad šie svētki parādījās Rīgā 500 gadus atpakaļ, šī savienība saucās par Hanzas savienību.

Maija grāfa svētkus vienmēr ir organizējuši paši rīdzenieki. Šogad festivāla organizēšanā piedalījās brīvprātīgo jauniešu komanda no dažādām Eiropas valstīm. Šiem jauniešiem dalība svētku organizēšanā sniedza iespēju iegūt pieredzi gan pasākumu rīkošanā, gan iesaistīties aktīvajā sabiedriskajā dzīvē. 

Maija grāfa svētki ir multikultūru festivāls, kas vienmēr bija veltīts ražīgumam, drosmei un mīlestībai, un to sumināja dažādas Eiropas malās. Šodien mēs teiktu, kā šie svētki balstās uz solidaritātes un tolerances principiem, kā arī veicina multikulturālismu un dažādu kultūru  harmonisku mijiedarbību. Maija grāfa svētki bija un paliek dažādu Eiropas tautu un kultūru apvienojums. Šos svētkus vienmēr ar prieku apmeklē gan pieaugušie, gan bērni, jo šeit ir tā retā iespēja nokļūt kā pasakā un izjust sevi citādākā tēlā.

Bastejkalna parka teritorijas daļa tika norobežota festivāla rīkošanai, un teritorijas perimetru apsargāja gan pasākuma brīvprātīgie palīgi, gan policija. Saskaņā ar RD atļauju pasākuma vietā drīkstēja vienlaikus atrasties ne vairak par 50 personām, pēc sadarbspējīgu digitālo sertifikātu QR kodu pārbaudes un apmeklētaju reģistrācijas, ieskaitot personālu. Taču arī šādos neparastajos apstākļos pasākuma organizātori spēja sniegt apmeklētajiem iespēju izbaudīt festivāla garšu un priecēt gan tos, kas bija gaidījis šo pasākumu veselu gadu, gan pilsētas viesus.

ESSolidaritātesKorpuss #EUSolidarityCorps #solidaritāte #manasolidaritāte #maijagrafs2021