fbpx

ALTERNATIVE REALITY

NGO • Social and culture projects • Volunteering center

AltReality

Maija Grāfa svētki 2023: vienoti daudzveidībā. Krāsains pavasara festivāls “Maija Grāfa svētki 2023” pagāja veiksmīgiMaija Grāfa svētki 2023: vienoti daudzveidībā.

Kultūras Biedrība “Alternativa Realitate” Rīgā noslēdza ikgadējo multikultūru festivālu “Maija grāfa svētki 2023”. 21. maijā Rīgas Ziedoņdārzā tika svinēti svētki, kas vieno cilvēkus, simbolizē saikni ar dažādiem pilsētas laikmetiem, saista ar mantojumu un iepazīstina ar dažādiem mākslas un radošuma veidiem.

“Maija Grāfa svētki”, kas dzimis pirms pārsteidzošiem 550 gadiem, cildina Rīgas pilsētas bagāto vēsturi. Festivāls, kas parāda latviešu nacionālās kultūras unikalitāti Eiropas kontekstā, simbolizējot Eiropas kultūras tradīciju nepārtrauktību un ilgtermiņa sadarbību. 

Saglabājot gadsimtiem seno Rīgas kultūras mantojuma tradīciju “Maija grāfa svētki”, Kultūras biedrība Alternatīvā realitāte ir festivāla organizators jau 13. gadus pēc kārtas.

Tie ir svētki, kas apliecina Latvijas un citu kultūru tradīciju daudzveidību, harmoniju un mijiedarbību gadsimtu gaitā. Tas ir festivāls, kas cenšas apvienot cilvēkus, laikmetus un kultūras no Rīgas dibināšanas līdz mūsdienām, saglabājot vienu no spēcīgākajiem mantojumiem, kas mums ir pieejams – vēsturi. 

Svētku ietvaros notika dažādas aktivitātes, piemēram, muzikāli un mākslinieciski priekšnesumi, tērpu konkurss, uguns šovs, darbnīcas un aktivitātes bērniem un pieaugušajiem. 

Viens no galvenais notikums šogad bija Maija Grāfa turnīrs, kas izaicināja dalībnieku prasmes. Šī gada Maija Grāfa titulu saņēma Sergejs Afanasjevs, jo sasniedza augstāko punktu skaitu izaicinošā turnīrā un tika kronēts par Maija Grāfu 2023. gadam, kā arī ievēlēja savu Maija Grāfieni – Jūliju Afanasjevu, kļūstot par tradīcijas sastāvdaļu, kas simbolizē mīlestību, auglību un drosmi visa gada garumā. 

“Multikultūru festivāls – mums tas nozīmē dažādu kultūras veidu un radošuma izpausmju pieņemšanu un atbalstīšanu. Kultūras mantojums, dažādu kultūru un tautību leģendas un tradīcijas, cilvēku spēja un vēlme radoši izpausties padara pasauli gaišāku, cilvēkus atvērtākus, sabiedrību saliedētāku” – stāsta viena no festivāla rīkotājām, “Alternativa realitate” – priekšsēdētāja Irina Kurpniece.

Festivālā bija vieta arī vietējiem un topošajiem mūzikas un izpildītāju talantiem, nodrošinot skatuvi muzikālām grupām, izpildītājiem, koriem, kas brīvprātīgi sniegs savus priekšnesumus publikai. Festivāla ietvaros tika demonstrētas dažādas kultūras, piemēram – Spānija ar flamenko un Indija ar Bollywood dejām, dziesmas latviešu, latgaliešu, angļu, franču, ukraiņu, ķīniešu, krievu, armēņu, korejiešu un romu valodā, kā arī tradicionālās latviešu, bulgāru, serbu, brazīliešu un modernās dejas.

Festivālu kopumā vadīja, organizēja un īstenoja  brīvprātīgie, kuri ieguldīja savu laiku un dvēseli, veltīja savas prasmes un zināšanas festivāla vajadzībām, lai radītu festivāla apmeklētajiem patīkamāko sajūtu un pozitīvas emocijas. Lai vēl vairāk veicinātu kultūru daudzveidību, mēs lepojamies ar to, ka mūsu komandu dalībnieki ir no visas Eiropas un ārpus tās gan ESC programmas ietvaros, gan sadarbībā ar pilsētas bagāto starptautisko vidi, kas lepojas ar brīvprātīgajiem no Skotijas, Ukrainas, Polijas, Armēnijas, Itālijas, Kipras un pat no Gvinejas.

Projekta tika īstenots, lai kopā ar vietējiem brīvprātīgajiem organizēt un vadīt XII starptautisku multikultūru festivālu “Maija Grāfa svētki 2023” un iegūt jaunas prasmes lielu radošu pasākumu organizēšanā un darbā lielā starptautiskā komandā, veicinot solidaritāti, toleranci un iekļaušanu.

Projekta laikā brīvprātīgie mācīsies organizēt un vadīt labdarības iniciatīvas un kultūras pasākumus, popularizēt savu kampaņu vietējā sabiedrībā, izmantojot dažādus līdzekļus un metodes, mācīsies no saviem vienaudžiem un arī no vietējiem brīvprātīgajiem, iepazīt jaunu kultūru un iepazīt valodas pamatus, attīstīties un augt kā personība ar iniciatīvu un līdzjūtību.

“Pateicoties Eiropas Solidaritātes korpusa programmai, mums ir iespēja festivāla organizēšanā iesaistīt ne tikai vietējos entuziastus, bet arī aicināt jauniešus no visas Eiropas. Brīvprātīgie gūst lielisku iespēju veltīt savus spēkus sabiedriska kultūras pasākuma organizēšanai, kas palīdz cilvēkiem kļūt vienotākiem, labāk saprast un atbalstīt vienam otru” – stāsta brīvprātīgo koordinatore Natālija Savina.

Visi mūsu sponsori un sadarbības partneri, kā arī svētku dalībnieki nāca kopā, lai realizētu šo pasākumu un dāvināt to sabiedrībai, par ko mēs esam ļoti pateicīgi. 

Līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī  publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Nacionālās aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.

#manasolidaritāte #ESSolidaritātesKorpuss #iespējasjauniešiem #JSPA #Altreality #EUSolidarityCorps #ESC #MG2023 #NarniaLV #countofmay #maijagrafs #maijagrafs2023

%d bloggers like this: