IZZINI PASAULI – IEPAZĪSTI SEVI: jauna integrējošā spēle jauniešiem

Katram patīk būt par varoni. Katram arī patīk kļūt par savas dzīves autoru. Īpaši ja tu vari šo dzīvi izdomāt tādu, kādu pats vēlies, kopā ar draugiem vienaudžiem. Pievienot tai kripatiņu iztēles, karotīti fantāzijas, veselu spaini draudzības, humora un saliedētības.

Nav reāli, teiksiet? Ir gan!

Mums ir brīnišķīga jauniešu komanda, kuri 10 dienu laikā ne tikai ir kļuvusi par draugiem, bet arī izgudroja interesantu attīstošu spēli saviem vienaudžiem, pielietotjot savu enerģiju, kreativitāti, pozitīvu un draudzību.

Jaunieši bija iejutušies lomu spēles varoņu lomās: elfi, rūķi, orki, cilvēki un citplanietieši mācījās sadzīvot kopā, dalot resursus un teritorijas, panākot kompromisus vai arī pamatojot savas tiesības – demokrātiskā veidā ieceļot valdību, balsojot par pozitīvām pārmaiņām vai ari protestējot pret nelikumīgiem risinājumiem.

Spēle iepazīstina jauniešus ar sabiedrības dibināšanas un eksistences principiem, ar demokrātiskās valsts pastāvēšanas principiem, liek aizdomāties par vērtībām un cieņu vienam pret otru.

Asas diskusijas, vēlēšanās, sacensības, pārgājieni, paukošanas un loku šaušanas treniņi un pat turnīri konfliktu risināšanai, dažādi valsts pārvaldes modeļi – viss bija izmēģināts, analizēts, izspēlēts un izjusts šo 10 dienu laikā!

Iesaistoties āra aktivitātēs, pārgājienos, paukošanas treniņos, diskutējot, apspriežot spēles scenāriju un pavērsienus, izvērtējot dažādas spēles modofikācijas iespējas, komunicējot ar pozitīvi noskaņotiem jauniem draugiem un izvērtējos savas jaunas iemaņas, jaunieši guva jaunu motivāciju nākamam skolas gadam, bet dažiem – arī darba meklējumiem.

Mums patiess prieks, ka tik dažādi jaunieši, tik dažāda vecuma un ar dažādām interesēm spēja atrast kopīguskomunikācijas punktus, radīt draudzību un sapratni, savstarpēju atbalstu un cieņu vienam pret otru. Mēs no sirds priecāsimies, ja jauniešu komunikāciju turpināsies arī ārpus projekta aktivitātēm, draudzība stiprināsies un emocijas būs tikai pozitīvas.

Mūsu durvis vienmēr atvērtas jauniešiem, kuri vēlas izmēģināt ko jaunu, kreatīvu, atrast jaunus draugus un domubiedrus.

Nebaidieties uzsākt ko jaunu, jo galvenais – ir pirmais solis. Un mēs palīdzēsim to spert.

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros”.